Enerji Projeleri


Ekşioğlu Has İnşaat Çalışma hayatının evrensel kuralları gereği yatığı tüm işlerde Enerji Sektörünün önemini bilinci ile hareket etmektedir. Bu çerçevede Enerji üretimi ile ilgili projeler üretmekte ve benzeri projelerde gerekli hizmetlerde bulunmaktadır. Özellikle Yenilenebilir Enerji kaynakları çevresel etkilerinin az olması nedeni ile tercih edilmektedir. Dünyamızda büyüyen nüfus enerji ihtiyacının artmasına ve yeni enerji kaynaklarının araştırılmasına neden olur. Artan ihtiyacı karşılamak ve sürekli iş yapan bir fima olmak adına kendi enerjimizi üretebilmeliyiz. Firmamız inşaat projelerine olduğu kadar Enerji konusunda da bazı çalışmalar yaparak gelişen ekonomimizde enerji açığının giderilebilmesine katkı sağlamayı umuyor.

Projelerimiz genel olarak HES , GES, JES projelerinin son dönemde ekolojik dengeyi bozmadan uygulanabilen şekillerini içerir. HES projelerimiz teknik yapısı itibarı ile su tutma bentleri olmadan giriş ve çıkış arasında dinamik enerji kullanımı içeren projelerdir. Gerek doğa gerek ekolojik denge hiç bir şekilde etkilenmemektedir. GES projelerimiz genelde tarım ve başkaca amaçlar için kullanılmayan kıraç arazilerde uygulanır. Verimsiz ve değersiz alanlardan hiç bir atığı olmayan bir sistem ile enerji elde etmek Dünyanın dengesi içinde büyük bir adımdır. Firmamız devasa JES projelerinde alt yüklenici olarak görev almaya çalışmaktadır.

Yeni Enerji Kaynağı

Dalga Jeneratörleri, Mikro Dalga Enerji İletimi

Dunya Dışı Elektrik enerji üretim projeleri devasa çok uluslu projelerdir. Dünyamızın dışındaki kaynakların kullanılabilmesi için teknolojik gelişmeler gelecek nesillerin yapacakları çalışmalar ile ortaya çıkacak sonuçları gerektirmektedir. Çok uluslu devletler ve Bilim Adamlarının henüz tasarı aşamasındaki projeleri dünyamızda fosil yakıtlara olan bağımlılığı ortadan kaldırmaya yönlik olarak devam etmektedir.

Firmamız Elektrik enerjisi üretimi için planladığı işlerin uygulanabilmesi için Ülkemizde Akademik çalışmalar yapan Üniversitelerden ve Çin, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi devletlerde uygulanmakta olan projelerden fikir ve teknolojik yardım almak için çalışmalar yapmaktadır.

Firmamızın Adana ili sınırları içerisinde projelendirip gerekli izinleri aldığı HES projelerinin kapasiteleri 470 kVA ve 750 kVA dır. Özel imalat pelton türbini kullanılacak olan iki sistemde de geneli açık iletim mevcut su kanallarından 300 m gibi kısa bir deplasmanda kapalı iletim ile santral basıncı oluşturulabilmektedir. Lisanssız elektrik üretimi yapılacak bu iki tesis bölge halkının istihdamı için kaynak oluşturmaktadır. Aynı zamanda elde edeceğimiz enerji bölgedeki yatırım faliyetlerimizde kullanılacaktır. Kıbrıs ta yapmayı planladığımız GES 33.000 m² alan üzerine kurulacak olup 12 MW enerji üretme kapasitesine sahip olacaktır. Çevreye hiçbir ekolojik zarar vermeyen ve atığı olmayan bu sistem için Avrupa Birliği, Dünya Bankası, BM çerçevesinde çok önemli teşvikler verilmektedir.

Firmamız Hakkında

Ekşioğlu Has yurt içinde halen İstanbul, Adana, Ankara da, yurt dışında Kazakistan, Libya ve Azerbaycanda faliyet göstermektedir.

Terms of Use
Privacy Policy
FAQ
Sitemap

Genel İçerik

Web sitemiz bir alışveriş sitesi olmadığı gibi sitemizden herhangi kişisel bilgiler talep edilmez. İçeriğimiz sadece bilgilendirme amaçlı resim ve yazılardan oluşmaktadır.

Bizimle Konuşun

 • Telefon:
  +(90) 216 334 04 16 - 552 471 62 63 - 532 372 77 70
 • Email:
  bilgi@eksiogluhasinsaat.com
 • Address:
  Validei Atik MH. Nuhkuyusu Cd. No: 103/5 üsküdar, İstanbul
  Türkiye